Последнее обновление сайта проведено 27. 09. 2021 года

Мы в Instagram

Наш канал YouTube

Школьное сообщество «ВКонтакте»

Адкрываю, як свет, нанова беларускае роднае слова

“Хай аб’яднае наш народ святое імя Еўфрасінні…“ Гэтыя словы сталі лейтматывам свята, прысвечанага Дню беларускага пісьменства, якое прайшло ў дзяржаўнай установе адукацыі “Сярэдняя школа № 28 г. Магілёва”.
Удзельнікі і гледачы вельмі пранікнёна і з вялікім гонарам нагадалі пра дзейнасць вялікіх асоб, якія стаялі ў вытокаў распаўсюджвання асветы і кнігадрукавання на нашай зямлі. У ролі Еўфрасінні Полацкай і Францыска Скарыны выдатна выступілі вучні 9 “А” класа Рагаўцова Ганна і Красікаў Андрэй.

У час сустрэчы была звернута ўвага на развіццё кнігадрукавання і сучаснай выдавецкай дзейнасці як у Беларусі, так і на Магілёўшчыне.

На працягу мерапрыемства вучні адчувалі, что беларускае роднае слова садзейнічае ў абуджэнні зацікаўленасці ў пазнанні сваёй культуры і гісторы, спрыяе духоўнаму аб’яднанню беларускага народа.

Валянціна Цімафееўна Астранкова, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, загадчык этнаграфічнага музея “Спадчына” дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №28 г. Магілёва»,
Маргарыта Мікалаеўна Даніленка, настаўнік гісторыі дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №28 г. Магілёва»

Адкрываю, як свет, нанова беларускае роднае словам Адкрываю, як свет, нанова беларускае роднае словам
Адкрываю, як свет, нанова беларускае роднае словам