Последнее обновление сайта проведено 21. 10. 2020 года

Беларускамоўны чацвер. Свята ўраджаю «Садавіна і гародніна»

Эстэтычнае выхаванне шматгранна. Сёння, 12 верасня 2019 года, ў другіх класах прайшло свята ўраджаю «Садавіна і гародніна». Гэта свята традыцыйна святкуецца на Беларусі ў дзень летняга раўнадзенства.

Вучні разам з бацькамі зрабілі творчыя вырабы з гародніны, малявалі садавіну, адгадвалі загадкі.

Мерапрыемства далучае вучняў да нацыянальнай культуры беларускага народа, выхоўвае любоў да мовы, спрыяе развіццю слоўнікавага запасу вучняў.

Свята ўраджаю «Садавіна і гародніна»
Свята ўраджаю «Садавіна і гародніна» Свята ўраджаю «Садавіна і гародніна»
Свята ўраджаю «Садавіна і гародніна»