Последнее обновление сайта проведено 26. 09. 2020 года

Незалежнасцi светлае свята

Любімая Беларусь адзначыла Дзень Незалежнасці — галоўнае свята беларускай дзяржаўнасці. Гэты дзень непарыўна звязаны з найважнейшай падзеяй у айчыннай гісторыі — вызваленнем ад нацызму, якое з’яўляецца сімвалам адзінства і згуртаванасці народа ў барацьбе за свабоду і незалежнасць. І ў гонар свята вучнёўскі і педагагічны калектывы ДУА «Сярэдняя школа №28 г. Магілёва» зладзілі на адкрытай пляцоўцы па вул.Ямницкай святочную канцэртна-гульнявую праграму «Незалежнасцi светлае свята». Па традыцыі спявалі песні, танцавалі, гулялі ў спартыўныя і настольныя гульні.

У гэты знамянальны дзень мы жадаем нашай роднай зямлі міру, дабра, дабрабыту, сілы і росквіту!

Незалежнасцi светлае свята

Ларыса Аляксееўна Даўгяла,
намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце
дзяржаўнай установы адукацыі