Последнее обновление сайта проведено 25. 01. 2020 года

Беларускамоўны чацвер

12 снежня 2019 ва ўстанове адукацыі “Сярэдняя школа №28 г.Могілёва” прайшоў чарговы беларускамоўны чацвер.

У рамках гэтага дня была арганізавана настаўнікам працоўнага навучання Дзюко А.А. выстава “Сучаснае і мінулае нашей краіны”.

Беларускамоўны чацвер

“Беларусь – краіна маёй будучыні” – такую назву мела мерапрыемства, праведзенае настаўнікам геаграфіі Мусаевай Н.М. Вучні здзейснілі завочнае падарожжа па краіне. Яны вандравалі па гарадах і мястэчках Беларусі, наведалі помнікі архітэктуры і культуры, пабывалі ў розных кутках нашай Радзімы.

Беларускамоўны чацвер

Круцігалоўка, глушэц, авяльга, шпак. Ці ведаеце вы назвы гэтых птушак? Настаўнік біялогіі Лабкова І.У. прапанавала вучням цікавую віктарыну “Птушкі роднай краіны”. Навучэнцы пазнаёміліся з прадстаўнікамі фаўны Беларусі, паглыбілі веды, пашырылі кругагляд. Падарункамі сталі салодкія прысмакі і папаўненне маўленчага запаса біялагічнымі тэрмінамі.

Беларускамоўны чацвер

“Займальная хімія” – мерапрыемства настаўніка хіміі Красоўскай А.С. Было пабудавана на аснове розных пазнавальных гульняў па хіміі. У ходзе мерапрыемства можна было акунуцца ў свет хімічных рэчываў і іх уласцівасцяў. Загадкі, рэбусы, гульні дапамаглі дзецям адправіцца ў займальны і поўны прыгод свет хіміі. Хімія – навука цудаў і ператварэнняў, якая заўсёды выклікае цікавасць і буру эмоцый у вучняў.

Беларускамоўны чацвер Беларускамоўны чацвер