Последнее обновление сайта проведено 26. 09. 2020 года

Беларускамоўны чацвер. Крыжаванкі

Мова — аснова не толькі нацыянальнай культуры, але і існавання нацыі і этнасу. Ніякае багацце людзей не бывае даражэйшым за іх родную мову. Трэба любіць, ведаць і шанаваць мову свайго народа і ўмець дасканала валодаць ёю. Таму вучнi 4 класаў вырашылi паспрабаваць свае сiлы ў валоданнi роднай мовай i паўдзельнiчаць у конкурсу «Ад лiтары да лiтары: складзi крыжаванку». А што у нас атрымалась, вы можаце пабачыць на першым паверсе нашай школы i паспрабаваць iх разгадаць.

Беларускамоўны чацвер. Крыжаванкі

Настаўнікі 4-х класаў
дзяржаўнай установы адукацыі
«Сярэдняя школа №28 г. Магілёва»