Последнее обновление сайта проведено 07. 04. 2020 года

Беларускамоўны чацвер. Конкурс «Краіна фанетыка»

19 сакавіка 2020 года ў дзяржаўнай установе адукацыі «Сярэдняя школа № 28 г. Магілёва» для выхаванцаў групы падоўжанага дня 2-х класаў прайшоў конкурс «Краіна фанетыка», мэтай якога было фармiраванне цiкавасцi да роднай мовы, выхаванне нацыянальнай свядомасцi малодшых школьнiкаў. Дзве каманды «Беларусы» і «Дружбакі» спаборнічалі пры выкананні разнастайных заданняў. Дзецi з ахвотай адказвалi на пытаннi, знаходзiлi адгадкi на загадкi. Мерапрыемства прайшло пад дэвiзам: «Трэба любiць, ведаць i шанаваць родную мову». Была звернута ўвага на тое, што родная мова – гэта спадчына i каранi народа. Кожны чалавек ужо з маленства павiнен ганарыцца сваёй нацыянальнай прыналежнасцю, любiць сваю Радзiму. Мерапрыемства было цiкавым i займальным. Вучнi пашырылi свой слоўнiкавы запас. У час правядзення конкурсу панавала атмасфера добразычлівасці і ўзаемадапамогі.

Беларускамоўны чацвер. Конкурс «Краіна фанетыка»

Таццяна Сяргееўна Лабкова,
выхавацель групы падоўжанага дня
дзяржаўнай установы адукацыі